Zycie-to-jest-teatr

„Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.”

Rób to, co według Ciebie słuszne, bo i tak będą Cię krytykować. Potępią Cię, jeśli to zrobisz, ale też będą mieli pretensje, jeśli tego nie zrobisz.”

Eleanor Roosevelt (żona prezydenta Stanów Zjednoczonych)

Niejednokrotnie w trakcie życia zdarza nam się postępować pod dyktando innych ludzi. Chcąc ich zadowolić, decydujemy się często na działanie, które jest wbrew naszym własnym przekonaniom.

Robimy rzeczy, w które nie wierzymy, których się później wstydzimy czy zwyczajnie po ich zrobieniu czujemy dyskomfort.

To smutne, a jednocześnie dosyć zabawne. Smutne, bo smutek jest naturalnym uczuciem, jeśli wiemy, że to, co zrobiliśmy, nie jest zgodne z naszym przekonaniem, a zabawne, bo znając kilka oczywistych zależności, nie sposób nie dojść do wniosku, że działanie wbrew sobie nie ma sensu.

Każdy z nas czuje się chwilami jak aktor. Odgrywane przez nas role to uczeń, student, pracownik, przedsiębiorca, dziecko, partner, matka itd.

W niektórych z tych ról czujemy się pewniej, w innych mniej. Na koniec dnia zawsze jednak musimy uporać się z własnymi przemyśleniami, uczuciami i własnym postrzeganiem tego, jak nam poszło.

Dowiedz się jak ważne role odgrywasz w swoim życiu?


Od tego może zależeć Twoja przyszłość.

Ściągnij sobie i przeczytaj darmowy fragment książki Marka Zabiciela „Życie to jest teatr”.

Kliknij w ten link i dowiedz się więcej

Oto kilka opinii o tej książce:

Marta Chłodnicka

Książkę „Życie to jest teatr” przeczytałam z dużą przyjemnością. Utwierdziła mnie ona w słuszności moich działań, a także zwróciła uwagę na pewne ludzkie zachowanie, które częstokroć sprowadza nas na manowce. Jest nim życie pod dyktando innych ludzi. I choć pewnie pomyślisz sobie teraz „Ja z tym nie mam problemu”, zastanów się: ile razy zdarzyło Ci się, że chciałeś podjąć jakąś decyzję, ale odwiedli Cię od niej Twoi bliscy? Jak często robisz coś, czego tak naprawdę nie chcesz robić, bo „co sobie inni pomyślą?” Albo tłumaczysz sobie – „bo tak wypada”.

Jest to pewna pułapka, po wpadnięciu do której czeka nas rozczarowanie i smutek, że nasze życie nie jest do końca nasze. I nie chodzi tu o to, żeby robić wszystkim na przekór albo nie korzystać z doświadczenia innych osób. Jednak warto się zastanowić – czy to, że komuś się nie udało, oznacza, że Tobie też musi się nie udać? Dzięki książce „Życie to jest teatr” dowiesz się, co zrobić, aby przełamać te zachowania i przestać pozwalać INNYM reżyserować Twoje życie.”

Marta Chłodnicka, pracowniczka Złotych Myśli

.

„”Życie to jest teatr” to książka, która mnie wiele nauczyła. Takiej książki szukałam, jestem szczęśliwa, że mogłam ją przeczytać i skorzystać ze wskazówek potrzebnych człowiekowi w życiu. Polecam ją każdemu. Naprawdę warto ją przeczytać.”

Maria Matyasek, od 20 lat pracuję w administracji państwowej

.

Przeczytałem już wiele książek na temat jak mądrze żyć, co w życiu jest ważne, jak radzić sobie z ŻYCIEM . Jak w końcu żyć aby być szczęśliwym. Ta pozycja jest dla mnie kwintesencją tego, co czytałem wcześniej. Polecam innym. Warto jest zawsze mieć ją pod ręką. Serdecznie pozdrawiam Jan”

Jan Rataj, pracuje w branży pośrednictwa finansowo ubezpieczeniowego od 15 lat.

Kliknij tu i poznaj więcej opinii czytelników.

Bardzo Ci tę wartościową książkę polecam. Kliknij w ten link i dowiedz się o niej więcej. Sprawdź jak bardzo może się ona Tobie przydać.

Jedna odpowiedź na “ Marek Zabiciel – Życie to jest teatr ”

Trackbacks & Pingbacks:

  1. […] Przejdź przez kolejne drzwi i stań się reżyserem swojego własnego życia. […]

Zostaw komentarz