Moim celem jest by strona TreningAntystresowy.pl była miejscem, gdzie chce się być, by sam pobyt na niej działał odstresowująco, by można tu było odpocząć i zrelaksować się.


Oczywiście będę też podawał praktyczne techniki i metody radzenia sobie ze stresem.


Chcę jednak, by moje działania miały również głębsze znaczenie.


Dlatego przesłaniem mojej strony jest droga.


Wszyscy, czy tego chcemy czy nie, jesteśmy w drodze.


I to właśnie ta droga nadaje sens naszemu życiu.


Podzielam pogląd, że świat jest taki, jaki właśnie powinien być, że wszystko co się nam przydarza ma sens, że wszystko to dzieje się po to, by nas czegoś nauczyć.


Celem naszego życia jest poznawanie siebie, rozszerzanie swojej samoświadomości, wewnętrzny rozwój i realizacja swojej unikalnej indywidualności.


Według mnie żeby być bardziej świadomym siebie trzeba szukać odpowiedzi na najważniejsze pytanie w życiu:


Kim Jestem?


Zbliżanie się do właściwej odpowiedzi na to pytanie objawia się zmianą systemu wartości, priorytetów i samooceny, zmianą perspektywy patrzenia na nasze codzienne problemy, bardziej spokojnym i zrównoważonym sposobem reagowania na sytuacje stresowe.


Dla mnie jest to podróż życia, pełna wspaniałych odkryć i skarbów, które można zdobyć. Wyruszyłem na nią wiosną 1982 roku a więc sporo lat temu. To wystarczająco długi czas by wiedzieć, o czym mówię.


Dlatego też ośmielam się złożyć Ci propozycję: Przyłącz się do mnie, albo pozwól mi przyłączyć się do Ciebie.


Pragnę Cię wspierać dzieląc się swoimi umiejętnościami, swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli się zgodzisz to również ja będę liczył na Twoje wsparcie. Bezcenne dla mnie będą Twoje informacje zwrotne o tym jak odbierasz to, co ja robię.


Zdobywana wiedza i stosowanie jej w codziennej praktyce może przynieść nam korzyści nie do przecenienia: wewnętrzne wyciszenie, uspokojenie, bazę wewnętrznego spokoju zwiększającą naszą odporność na stres.


Pamiętaj, każda droga zaczyna się od pierwszego kroku!


Szczęście to nie stacja kolejowa, na której wysiadasz,

lecz sposób, w jaki podróżujesz.

(Bill Newman)


A więc?


W drogę?!

.

.

Zabieram ze sobą w tę podróż swoje afirmacje. Chcę się nimi z Tobą podzielić.


Oto one:


1. Z każdym dniem pod każdym względem wiedzie mi się coraz lepiej i lepiej i jestem coraz zdrowszy.  Czuję się lekko i radośnie. Rozpiera mnie wprost chęć do działania, bo to co robię, jest moją pasją.

2. Jestem zdrowy, w pełni sprawny fizycznie i umysłowo. Mam świetną pamięć i mnóstwo energii.

3. Wierzę w siebie. Ufam swojej intuicji. Jestem bardzo wartościowym człowiekiem, mam wiele zdolności i talentów dzięki którym z wielkim sukcesem realizuję swoje zamierzenia.

4. Jestem wytrwały i konsekwentny w dążeniu do wyznaczonego celu. Przyciągam do siebie ludzi, którzy mi w tym pomagają.

5. Z łatwością tworzę w umyśle obrazy tego, co chcę osiągnąć i to sprawia, że moje cele i marzenia stają się rzeczywistością.

6. Cieszę się życiem, każdym nowym dniem i mam wiele powodów do tego by być szczęśliwym. Odnoszę duże sukcesy finansowe.

Z każdym dniem przypływa do mnie coraz więcej i więcej pieniędzy.  Jestem tu po, by żyć w dobrobycie.

7. Na swoje pieniądze pracuję lekko i przyjemnie. Regularne, wysokie dochody zapewniają mi bezpieczeństwo finansowe, wewnętrzny luz i spokój. Dobrze jest być bogatym!

8. Stać mnie na to by zadbać o zdrowie, na masaże, dobre leki i suplementy, na wypoczynek i rehabilitację w uzdrowiskach. Mogę w pełni korzystać ze wszystkich świadczonych tam usług.

9. Jestem wolny, niezależny finansowo. Mam bardzo dobry, wygodny, bezpieczny samochód i dom w uroczym miejscu z lasem, łąką i strumieniem. Mam też wysokiej klasy aparat fotograficzny, kamerę i dużo wolnego czasu. Mogę swobodnie podróżować, zatrzymywać się gdzie zechcę i wypoczywać w pięknych miejscach, podglądając przyrodę i robiąc ciekawe zdjęcia i filmy.

10. Odnoszę duże sukcesy w Internecie. Dzięki laptopowi mogę pracować gdziekolwiek jestem. Potrafię świetnie posługiwać się głosem w nagraniach dźwiękowych. Z łatwością tworzę wspaniałe nagrania do relaksu i medytacji.

11. Zawsze myślę, mówię i robię tylko to, co ma pozytywny wpływ na mnie, na innych ludzi i na moje otoczenie.

12. Z łatwością i radością pomagam ludziom wskazując im właściwą drogę do rozwiązywania ich problemów.

13. Zawsze emanuję spokojem i dobrą, pozytywną energią, wzmacniając w ludziach wiarę w siebie, podnosząc ich na duchu i zachęcając do pozytywnego myślenia i działania.

14. Codziennie po śniadaniu z przyjemnością przepisuję swoje afirmacje i delektuję się wizją ich realizacji.

.

.

Wiesław Ozga –TreningAntystresowy.pl

Jedna odpowiedź na “ TreningAntystresowy.pl ”

  1. Ania pisze:

    Wspaniałe afirmacje, prawie jakby moje:) Dziękuję

Trackbacks & Pingbacks:

Zostaw komentarz