AB1-3 500x252

.

Medytacja może być rozumiana jako stan świadomości, w którym można funkcjonować niezależnie od tego czy się siedzi na krześle czy też zmywa naczynia, prowadzi samochód, spaceruje czy też robi jakąkolwiek inną czynność.

 

W technice medytacji „Świadomość świadka” staramy się odróżnić swoje prawdziwe Ja od procesu myślenia, również od procesu emocjonalnego, od procesu przeżywania emocji, od procesu przeżywania myśli.

 

Należy więc podczas wykonywania różnych życiowych czynności utrzymywać tę świadomość że nie jestem swoimi emocjami, które pojawiają się i znikają, i że nie jestem swoimi myślami.

 

Myśli się zmieniają a ja się nie zmieniam…

 

Ja jestem tą przestrzenią Świadomości w której pojawiają się myśli.

Jestem przestrzenią, w której jakaś myśl się pojawia, trwa przez chwilę i znika. Potem następna myśl się pojawia, trwa przez chwilę i znika.

Te myśli ciągle się zmieniają, a jednak ta podstawowa przestrzeń Świadomości w której się one pojawiają i znikają nie zmienia się.

 

I to jest Twoja prawdziwa Istota, Twoje najgłębsze Ja – właśnie ta przestrzeń w której pojawiają się różne doświadczenia.

 

W momencie, w którym uświadamiasz sobie, że nie jesteś tymi myślami, Twój umysł się zatrzymuje – sprawdź to.

Jeżeli umysł się zatrzymuje, pozostaje w głowie stan czystej przytomności, stan czystej Świadomości.

 

.

.
Ten stan, stan medytacji będzie Cię prowadzić do coraz większej wolności, Twój umysł przestanie być tyranem. Nauczysz się w czasie tej praktyki jak być wolnym.

Naprawdę wolnym – nie od doświadczeń, nie od myślenia, nie od ciała, ale wolnym do doświadczania ciała, umysłu, emocji, uczuć.

 

W momencie kiedy umysł nie stoi na przeszkodzie doświadczeniu, wtedy właśnie doświadczasz o wiele intensywniej zarówno swojego ciała, swoich emocji jak i swoich zmysłów.

Doświadczasz również innych doświadczeń bardziej wewnętrznych, bardziej subtelnych…

 

Tak więc medytacja bardziej osadza Cię w rzeczywistości, a nie od niej odrywa.

 

Medytacja „Świadomość Świadka”

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Nagranie to zawiera dźwięki synchronizujące fale mózgowe.

Do jego słuchania nie jest wymagane zakładanie słuchawek.

 

Tutaj

możesz pobrać nagranie tej medytacji w formacie mp3

 

.

.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz