CISZA

.

Kiedy tracisz kontakt z wewnętrzną CISZĄ, tracisz kontakt ze sobą. Kiedy tracisz kontakt ze sobą, zatracasz się w świecie.

.

Twoje najgłębsze poczucie siebie, tego kim jesteś i CISZA – są nierozłączne. To jest właśnie Jam Jest, które jest głębsze niż imię i forma.

.

Kiedy jesteś świadomy ciszy, natychmiast pojawia się stan wewnętrznego SPOKOJU. Jesteś obecny. Wyszedłeś poza trwające tysiące lat ludzkie uwarunkowanie.

.

Spójrz na drzewo, kwiat, roślinę. Niech Twoja świadomość na nich spocznie. Jakie są SPOKOJNE, głęboko zakorzenione w Bycie. Pozwól naturze, żeby nauczyła cię SPOKOJU.

.

Kiedy patrzysz na drzewo i odbierasz jego CISZĘ, sam stajesz się CICHY. Łączysz się z nim na bardzo głębokim poziomie.

.

Czujesz jedność ze wszystkim, co odbierasz w CISZY i poprzez CISZĘ. Poczucie jedności ze wszystkim, co cię otacza jest prawdziwą miłością.

.

Cisza pomaga, ale do znalezienia SPOKOJU nie jest konieczna. Nawet, jeżeli jest hałas, możesz mieć świadomość SPOKOJU znajdującego się pod tym hałasem, świadomość przestrzeni, w której hałas powstaje. To jest wewnętrzna przestrzeń czystej świadomości.

.

Za każdym razem, kiedy prawdziwie akceptujesz ten moment takim jakim jest… niezależnie od tego jaką przybierze formę – jesteś w CISZY, jesteś w stanie pojednania.

.

Zwracaj uwagę na przerwy – na przerwę między dwiema myślami, … krótką, cichą przestrzeń między słowami w rozmowie, między nutami na pianinie albo flecie, albo na przerwę między wdechem i wydechem.

.

Kiedy zauważasz te przerwy, świadomość „czegoś” staje się po prostu świadomością. Bezpostaciowy wymiar czystej świadomości wyłania się z twojego wnętrza i zastępuje identyfikację z formą.

.

Prawdziwa inteligencja działa w ciszy. SPOKÓJ to obszar, gdzie panuje kreatywność i gdzie można znaleźć rozwiązania problemów. Cisza to czysta inteligencja, wszechobecna świadomość, z której każda forma bierze swój początek.

.

Forma, którą myślisz, że jesteś narodziła się z niej i Jest przez nią podtrzymywana.

.

Jest istotą wszystkich galaktyk i źdźbeł trawy; wszystkich kwiatów, drzew, ptaków i wszelkich innych form.

.

CISZA jest jedyną rzeczą na tym świecie, która nie posiada formy. A jednak wcale nie jest rzeczą, i nie Jest z tego świata.

.

Kiedy patrzysz na drzewo, lub człowieka w CISZY, to Świadomość patrzy na swoje stworzenie.

.

CISZA ~ ECHART TOLLE

muzyka: BLISS-SILENCE