Foster Gamble, autor filmu „WZROST – jaką przybierze postać na Ziemi?” wyrósł w świecie uprzywilejowań i władzy, chodząc do elitarnych szkół prywatnych, potem do Uniwersytetu Princeton.

Jako bezpośredni spadkobierca jednego z założycieli Procter & Gamble, wychowany został na lidera grupy trzymającej władzę.

Wybrał jednak inną ścieżkę.

Oto najważniejsze sformułowania zawarte w końcowej części jego filmu:

.

Wzrost – Tworzenie Rozwiązań

.

Ludzkość jest obecnie w bardzo interesującej ewolucyjnej fazie, gdzie przechodzimy z wrogiego agresywnego współzawodnictwa, co jest oznaką młodego gatunku, w bardziej dojrzały tryb kooperacji i współpracy.

Gdy popatrzymy na obecny kryzys, tak łatwo jest odejść od miłości do życia, tak łatwo jest być pesymistycznym i zdesperowanym, ale z mojej perspektywy, kryzys doszedł do punktu w którym przechodzi przez próg masowego przebudzenia.

To odczucie we mnie, daje mi witalność by wiedzieć, że niezależnie jak małe wygląda dla mnie to co ja robię w porównaniu z tymi ogromnymi problemami, sam impuls ewolucji nie jest mały – i gdy będzie on we wszystkich, którzy się budzą – stanie się ogromny.

Coraz więcej i więcej z nas budzi się, łączy się i ośmiela się mówić.

Odkrywamy rozwiązania, które mogą stworzyć świat za którym tęsknimy i na który zasługujemy, świat oparty na integralności, wolności i współczuciu, świat, w którym wszyscy możemy się rozwijać!

Naszym zadaniem jest zbudowanie nowego świata.

Gdybyśmy mieli pogląd na świat, mówiący:

Nasz kryzys to czas narodzin i każdy go potrzebuje i każdy będzie miał więcej tego czego naprawdę potrzebuje” to dzięki takiemu podejściu można by zmienić bieg tego zdesperowanego świata, w kierunku odrodzenia ludzkiej kreatywności i miłości.

Przedsiębiorca i ekolog Paul Hawken szacuje, że aktualnie jest ponad 1 milion organizacji na świecie, które walczą o sprawiedliwość społeczną i ochronę środowiska, składając się na największy ruch społeczny w historii.

Jeśli spojrzysz na ludzi zaangażowanych w odnawianie tej Ziemi, powstrzymywanie zniszczeń, opierających się deprawacji, pielęgnujących zmiany, zmieniających wyobrażenie tego, co oznacza być człowiekiem, i jeżeli nadal nie jesteś optymistą, to powinieneś sprawdzić swoje serce, ponieważ jest nieprawdopodobna, piękna, wspaniała i silna grupa ludzi na tym świecie, która stara się o to wszystko.

 

Vandana Shiva, psychiatra z Indii mówi:

W Indiach mamy tysiące wiosek, które są teraz obszarami wolności. Nie będziemy tam akceptować patentów, nie będziemy z nimi współpracować, tak jak Gandhi nie współpracował z władzami. Nie pozwolimy na środki chemiczne i na to aby uprawy modyfikowane genetycznie dostały się do naszego ekosystemu, ponieważ zagrażają bio-różnorodności.

I ten ruch wolnościowy, który jest ruchem wolności dla wszystkich gatunków, nie tylko ludzi, jest to coś, co rośnie tak szybko i jest odzwierciedleniem tworzonych stref wolnych od GMO (Żywności Modyfikowanej Genetycznie) w Europie. Strefy wolnościowe wokół nasion, wokół żywności, tworzą ogromne zmiany.”

.

 

Oto niektóre działania taktyczne, które możemy wykonać osobiście i które nie wymagają dużej ilości czas i pieniędzy, aby wprowadzić prawdziwe zmiany już teraz.

.

Co mogę zrobić?


Doinformuj się, dyskutuj o tym, łącz się z innymi.

Korzystaj z lokalnych banków.

Kupuj i inwestuj odpowiedzialnie, każdy wydany przez Ciebie dolar jest komunikatem.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO KOALICJI, ABY ZACHOWAĆ INTERNET UCZCIWYM I OTWARTYM. NIE POZWÓL NIKOMU PRZEJĄĆ NAD NIM KONTROLI.

Wspieraj niezależne media.

Uzyskuj informacje z różnych źródeł i zastanawiaj się nad tym, kto finansuje wiadomości, które otrzymujesz.

Wspieraj rolnictwo ekologiczne i żywność niemodyfikowaną genetycznie.

Dołącz do ruchów promujących uczciwe wybory.

Domagaj się wprowadzania odnawialnych i nowych źródeł energii.

Wprowadź otwartą dyskusje o darmowej energii.

Zapisuj się na akcje publiczne. Jest to strategia przeważenia naszej siły, poprzez wstrzymywanie się z decyzjami do czasu aż ogromna ilość nas zgodzi się w nich uczestniczyć.

Wyobraź sobie miliony z nas działających w harmonii, a następnie wyobraź sobie jeszcze więcej!

.

Zostałem zainspirowany tym jak wielka jest liczba realnych rozwiązań i ludzi szukających rozwiązań. Wierzę, że mieć jasny obraz naszego potencjału, jest tak samo ważne jak odkrywanie tego co stoi nam na drodze.

Zatem chciałbym zabrać was do potencjalnego świata w przyszłości. To świat, który elity chciałyby uznać za mrzonkę, ale ja jestem przekonany, że jest to świat dosłownie w zasięgu ręki.

.

 

Możemy stworzyć świat, gdzie ludzie mogą się rozwijać, gdzie możemy się czuć pewni i bezpieczni, powietrze, woda i jedzenie są czyste.

Świat, gdzie społeczności są w stanie produkować własną energię i żywność, a wymiana towarów jest otwarta i sprawiedliwa.

Edukacja jest dobrowolna i służy potrzebom ludzi a nie korporacji.

Mamy uczciwe opinie w niezależnych mediach, nie istnieją dotacje i pakiety ratunkowe dla banków.

Wyobraźcie sobie, że ze szczerym systemem finansowym, bez lub z małymi podatkami, niskimi rachunkami za prąd i paliwo, mielibyśmy pieniądze, aby zapłacić za dom i samochód, mieć możliwość oszczędzania i inwestycji.

Cieszylibyśmy się większym bogactwem i bezpieczeństwem.

Wszystko to, pracując tyle samo, lub najprawdopodobniej mniej.

To zajmie czas i ogromny wysiłek by zmienić świadomość i zakończyć przedsięwzięcie, które pchnie nas ku rzeczywistości o której mówię. A jednak nie znam większego daru, który moglibyśmy zaoferować przyszłym pokoleniom.

Jestem przekonany, że mamy wszystko co wymagane by prosperować.

Uczyńmy to!

.

 

Wzrost – Tworzenie Rozwiązań

.

.

Jeśli chcesz zobaczyć cały film to poniżej załączam pierwsze jego części:

.

Wzrost 1/5 – Wprowadzenie

.

.

Wzrost 2/5 – Odkrywając Kod

.

.

Wzrost 3/5 – Śladami pieniędzy

.

.

Wzrost 4/5 – Odkrywanie planu globalnej dominacji

.

.

.