Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty nazywał to będziesz  przeznaczeniem. C.G.Jung


Wszechświat


Ludzie zazwyczaj dzielą rzeczywistość na części i w ten sposób odbierają sobie możliwość ujrzenia współzależności wszystkich zjawisk. Zobaczyć jedno we wszystkim i wszystko w jednym oznacza przełamanie olbrzymiej bariery, która zawęża naszą percepcję rzeczywistości


By żyć jako cząstka wielkiego życia wszechświata, musimy usunąć wszelkie przeszkody. Człowiek nie podróżuje prywatnie poprzez czas i przestrzeń, oddzielony od reszty świata grubą skorupą.

Życie stu lub stu tysięcy istnień odizolowanych w ten sposób nie tylko nie jest życiem, ale nie jest nawet możliwe. W naszym życiu obecnych jest bardzo wiele zjawisk, tak jak my jesteśmy obecni w wielu zjawiskach. Jesteśmy życiem, a życie jest bezkresne.

Thich Nhat Hanh – Cud uważności

.

.

.

Zobacz krótki film w którym nominowany do pokojowej nagrody Nobla mnich buddyjski Thich Nhat Hanh opowiada o strachu przed śmiercią, wolności, poglądach i Nirwanie.

.

Życie i śmierć

.


Budda powiedział kiedyś, że problem życia i śmierci sam w sobie jest problemem świadomości. Żyje się w pełni tylko wtedy, gdy jest się w stanie pełnej świadomości. (Thich Nhat Hanh)