Benjamin Franklin

.

.

„Zadowolenie czyni biednego bogatym, niezadowolenie czyni bogatego biednym.” (Benjamin Franklin)

 

.

.

Jedną z najbardziej zdumiewających rzeczy na tym świecie jest wpływ, jaki wypowiadane przez nas słowa mają na naszą drogę życiową. To, co mówimy, oddziałuje nie tylko na nasz sposób myślenia, ale także na ludzi, z którymi się stykamy.

Mówisz zgodnie z tym, co myślisz, działasz zgodnie z tym, co mówisz, a od twojego działania zależy twoja przyszłość. (Bill Newman)

.

Każda twoja myśl pragnie znaleźć odzwierciedlenie w twym życiu, w taki czy inny sposób.

Jeżeli nie będziesz napełniał umysłu obrazami tego, czego pragniesz, podświadomość zapełni się obrazami niekontrolowanymi, myślami o niepokoju, strachu, frustracji, zniechęcenia, rozczarowania i niepewności. Większość nieszczęśliwych ludzi pokutuje za pozostawienie swych umysłów otwartych na działanie negatywnych myśli.

Wszystko, czego potrzebujesz, by stać się bogatym, potężnym i eleganckim jest w zasięgu ręki. Głównym powodem, dla którego tak niewielu wykorzystuje możliwości, które mamy jest po prostu zaniedbanie. (Jim Horn)

A zatem uważaj, by niekontrolowane i szkodliwe obrazy umysłowe nie zaczęły dominować.


Marek Aureliusz

.

„Szczęście w twoim życiu zależy od jakości twoich myśli, dlatego strzeż ich odpowiednio.” (Marek Aureliusz)

 

.

Im silniejszy charakter człowieka, tym silniejsze będą owe myśli i tym szybciej będą zmierzały do urzeczywistnienia się, kształtując tym samym warunki życia.

.

Nie próbuj jednak dostać czegokolwiek za darmo. Jeśli poświęcisz dość uwagi swoim celom, ideałom i przedsięwzięciom, podświadomość to podchwyci. Kto szuka bogactwa, powinien wypełnić podświadomość wyobrażeniem życia w dostatku. (Joseph Murphy).

 

Musisz zacząć od stawiania sobie celów, które uważasz za śmiałe, ale jednocześnie w granicach rozsądku. Inaczej zbyt trudno byłoby ci w to uwierzyć. Sekret wyznaczania sobie celu polega na tym, że musi być on jednocześnie ambitny i osiągalny.

Twój umysł jest jak nieprzerwany film. Składa się z obrazów, które są „wyświetlane” na ekranie podświadomości.

Podświadomość wykorzystuje obrazy umysłowe w taki sposób, że stają się one systemem sterowania życiem.

Wykorzystaj wyobraźnię by stale napełniać umysł kontrolowanymi obrazami tego, czego pragniesz – tak, żeby stały się one nierozerwalną częścią twojego systemu sterowania.

Obrazy, które tworzysz w umyśle określają twoją przyszłość, ponieważ kierują ku tobie i przyciągają do ciebie wszelkie możliwości, kontakty osobiste, środki finansowe i inne, których potrzebujesz do osiągnięcia swego życiowego celu.

W ten sposób obrazy umysłowe właściwie stają się twoją przyszłością. One do niej prowadzą i umożliwiają jej urzeczywistnienie.

Tworzenie obrazów w wyobraźni jest procesem świadomym, a więc można nad nim w pełni panować, wyobrażając sobie wszystko, co tylko się chce.

Wyobrażaj więc sobie bogactwo – ciągle, stale, intensywnie – a zdobędziesz fortunę!

Wyobrażaj sobie sukces – ciągle, stale, intensywnie – a będziesz człowiekiem sukcesu!


Ludzie, którzy odnoszą sukcesy wcale nie są wyjątkowymi ludźmi, to są ludzie przeciętni. To są tacy ludzie, którzy postanowili robić w życiu to, czego nie robią inni. Postanowili zmienić swoje przyzwyczajenia na przyzwyczajenia ludzi sukcesu. (Irena Szajna)

.

Istnieje prawo mówiące, że jeden nawyk można zastąpić tylko innym nawykiem.

Gdy codziennie powtarzam te same słowa, stają się one szybko nieodłączną częścią mojej aktywnej pamięci, ale co ważniejsze, przedostają się również do innej pamięci, do tej tajemniczej jej warstwy, która nigdy nie zasypia, która tworzy moje sny i czasem każe mi postępować  w sposób niezrozumiały nawet dla mnie samego.

Tak powstaje nowy dobry nawyk. Czynność ta, dzięki ciągłemu jej powtarzaniu, okazuje się łatwą i wykonuję ją z przyjemnością bo dobrze mi służy.

Kiedy zamienisz negatywne myśli na pozytywne – zaczniesz mieć pozytywne rezultaty. (Willie Nelson)

To czy potrafimy wyobrazić sobie siebie w roli człowieka sukcesu, zależy od nas, od tego, jakie mamy wnętrze. To jak my siebie widzimy, decyduje o tym czy ten sukces osiągniemy. (Kopmeyer)

Niektórzy ludzie żyją w świecie marzeń. Inni – patrzą na rzeczywistość. Są też tacy, którzy zamieniają jedno w drugie. (Douglas Everett)

To kim jesteś obecnie, jest wynikiem rodzaju i intensywności obrazów umysłowych, które świadomie lub podświadomie „wyświetlałeś” na ekranie podświadomości od samego początku życia.

Jeśli więc nie podoba ci się to, kim jesteś obecnie, wiedz, że ponosisz konsekwencje swych wcześniejszych myśli.

Stworzyłeś własną teraźniejszość. Możesz jeszcze ukształtować swoją przyszłość.

Możesz ulepszyć siebie i swoje życie udoskonalając i powiększając intensywność obrazów umysłowych. (Kopmeyer)”

Przyszłość, którą dla siebie widzisz jest przyszłością, którą dostajesz. (Robert G. Allen)

Teraźniejszość jest wszystkim, co mamy. Jedynym czasem, jakim rozporządzasz, jest chwila obecna. Wykorzystaj ją!

Zawsze myśl o tym co chcesz osiągnąć, i.. że jesteś tego wart! (Andrew Matthews)

Jeżeli chcemy zmienić swoje życie musimy wyjść ze strefy komfortu, ponieważ pozostając w niej i robiąc rzeczy, które zawsze dotąd robiliśmy, stoimy w miejscu. Jeżeli nie wystarcza nam to, co mamy, musimy się zmienić.

Musisz mieć długoterminowe cele, które uchronią Cię od frustracji krótkoterminowymi porażkami. (Charles C. Noble)

Poczucie dyskomfortu oznacza dojrzewanie wewnętrzne, a to najlepsza droga do spełnienia marzeń. Szukaj niewygodnych rzeczy, podejmuj wyzwania.

.

Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie. (Dr. Robert Anthony)


 

Arystoteles

.

.

„Największym zwycięstwem jest zwycięstwo odniesione nad samym sobą.” (Arystoteles)

.

.

.

.