Satya Sai Baba

.

Sathya Sai Baba:


Dzielność wzmacnia i sprzyja zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.


Zarzuć wątpliwości, wahania i lęki! Człowiek został obdarzony taką siłą wewnętrzną, dzięki której może osiągnąć Wszystko!


Polegaj na sobie samym – wiara w siebie jest najlepszym środkiem wzmacniającym.


Prawdziwym skarbem jest zrównoważenie i spokój we wszelkich okolicznościach.”

.

.

.

Jeśli utkniesz w korku ulicznym – nie rozpaczaj. Są na świecie ludzie, dla których kierowanie własnym autem jest marzeniem ściętej głowy!


Jeśli masz kiepski dzień w pracy – pomyśl o człowieku, który jest bez pracy przez wiele lat.


Jeśli rozpaczasz z powodu nieporozumień miłosnych – pomyśl o osobie, która nigdy nie doświadczyła, co to znaczy kochać i być kochanym.


Jeśli wściekasz się, że kolejny weekend minął nieciekawie – pomyśl o kobiecie pracującej 12 godzin na dobę, siedem dni w tygodniu, by wykarmić swoje dzieci.


Jeśli zepsuje Ci się auto w drodze, a do najbliższego warsztatu masz kilka kilometrów – pomyśl o człowieku na wózku inwalidzkim, który marzy o takim spacerze!


Jeśli zauważysz siwy włos na swej skroni – pomyśl o pacjencie chorym na raka, który chciałby mieć choćby taki włos na głowie.


Jeśli jesteś w tym szczególnym czasie swojego życia że zastanawiasz się nad jego sensem i celem – bądź wdzięczny! Są tacy, którzy nie mieli takiej szansy, by żyć wystarczająco długo, aby doczekać takiego momentu.


Jeślibyś był ofiarą czyjejś uszczypliwości, złośliwości, ignorancji czy małostkowości – pamiętaj, sprawy mogłyby potoczyć się jeszcze gorzej: to Ty mógłbyś być taką osobą!


Zachowaj spokój we wszelkich sytuacjach. Nie stresuj się i nie narzekaj. Zawsze mogło by być gorzej.


Jeśli zdecydujesz się przekazać te rady swojemu przyjacielowi być może zmienisz jego życie w sposób, o którym Ci się nawet nie śniło!

.

(Dobre rady opracowałem na podstawie tekstu otrzymanego anonimowo z Internetu)