Nie znam bardziej inspirującego faktu niż niekwestionowana zdolność człowieka do podnoszenia poziomu swego życia dzięki świadomemu wysiłkowi.”

Henry Dawid Thoreau


Dlaczego nie zostać odnoszącym sukcesy biznesmenem?

Dlaczego nie mają nas otaczać, sympatyczni, kochający ludzie, których naprawdę interesuje nasz los i my sami?

Dlaczego nie cieszyć się powodzeniem i dobrobytem, o jakich czytamy tylko w baśniach?


Niezależnie od tego, co w tej chwili masz i kim jesteś, możesz stać się o wiele lepszym człowiekiem i pozostawić swój ślad w świecie, w którym żyjesz.


W życiu nie liczy się to, co się nam przydarza, ani to, co stało się kiedyś. Ważne jest tylko, w jaki sposób na to reagujemy.


Ludzi usypia apatia, samozadowolenie, kompromis, odkładanie spraw na później oraz przekonanie, że wszystko w końcu samo się ułoży. Nie mają w życiu żadnego celu i w nic się nie angażują. Może boją się zbudzić, może wolą pozostać w swojej przytulnej, bezpiecznej strefie komfortu?


Prawda jest taka, że jeśli człowiek przesypia rozmaite możliwości, traci wszelkie szanse, jakie oferuje mu życie.


Og Mandino powiedział:


Bądź przygotowany na wykorzystanie następnej okazji, jaka Ci się trafi, albo jeszcze lepiej: sam stwarzaj sobie okazje”.


Nigdy nie przestawaj marzyć i mierz wyżej, niż sądzisz, że mógłbyś sięgnąć. Nie troszcz się jedynie o to, by być lepszym od innych ludzi. Spróbuj być lepszym od samego siebie.


Życie powinno być przyjemne. Codziennie powinieneś cieszyć się sobą. Kiedy realizujesz swoje marzenie i z każdym krokiem zbliżasz się do celu, doznajesz ogromnej satysfakcji i masz poczucie osobistego zwycięstwa.


Marzyć to tyle, co mieć nadzieję, co wierzyć w lepsze jutro. Już samo to warte jest marzeń.


Najwięcej chyba satysfakcji w życiu dostarcza nie samo osiągnięcie wyznaczonego celu, lecz podążanie za nim. Sukces opisywany jest jako pogoń za pięknym marzeniem.


Po co Ci marzenie? W jaki sposób może Cię ono zmienić?


Marzenia Cię stworzą. Ukształtują Twój charakter, Twoją postawę, Staniesz się lepszy – chyba, że lubisz siebie takiego, jaki jesteś i wcale nie chcesz „nowej, udoskonalonej wersji siebie”!


Snucie marzeń uczyni z Ciebie człowieka chętnie podejmującego ryzyko. Zachęci Cię do postawienia pierwszego kroku, do tego, byś przestał uczestniczyć tylko w tym, co bezpieczne, lecz wyszedł poza swoją strefę komfortu i odważył się uwierzyć. Marzenia dają Ci rzeczywisty cel.


To prawdziwa radość życia, być oddanym celowi, który uznajesz za doniosły. Być siłą natury zamiast roztrzęsionym, egoistycznym strzępem cierpień i utyskiwań, narzekającym, że świat się nie poświęci, by uczynić Cię szczęśliwym.


Bernard Show

.

.

Ten tekst opracowałem wykorzystując fragmenty książki Pata Mesiti „Zbudź się do marzeń”.

.

I’m Alive


.

Happpiness


.